Wczesnoszkolni 45-55 minut
Wczesnoszkolni klasy I-IV
Wczesnoszkolni Zapewniamy wszystkie materiały

Warsztaty karmnikowe "Ptasia stołówka"

Krótki wstęp na temat:
- dlaczego i kiedy dokarmiać ptaki?
- czym karmimy ptaki?
Praca dzieci polega na:
- samodzielne składanie karmników przy użyciu śrubokrętów
- malowanie bezpiecznymi farbami

cena: Ustalana indywidualnie Zapytaj o warsztaty

Opis

Warsztaty karmnikowe to niecodzienna okazja do stworzenia przez dzieci niepowtarzalnego karmnika dla ptaków. Zajęcia podzielone są na trzy części – część edukacyjną, praktyczną i artystyczną. Podczas części pierwszej uczniowie dowiedzą się, dlaczego warto dokarmiać ptaki, w jakich miesiącach jest to robić najlepiej i co należy wkładać do karmnika, a czego nie powinno się wkładać wcale. W części praktycznej za pomocą wkrętów i śrubokrętów samodzielnie skręcą drewniane karmniki, a następnie przejdą do części artystycznej i pomalują je według własnego uznania. Warsztaty odbywają się w grupach od 20 do 30 osób. Każdy uczestnik wykona i zabierze do domu jeden karmnik wyposażony w uchwyt do zawieszenia na drzewie oraz haczyk do podwieszenia dodatkowej karmy.

Podczas warsztatów w szkole zapewniamy wszystkie materiały potrzebne do wykonania karmników (włącznie z zabezpieczeniem ławek przed ubrudzeniem). Dzieci podczas zajęć korzystają z bezzapachowych farb wodnych o konsystencji półpłynnej, śrubokrętów oraz wkrętów. Karmniki są wykonane z drewna sosnowego o grubości 2cm. Karmniki są przygotowane do skręcania- posiadają wszystkie niezbędne otwory, aby nie było koniczności używania młotka oraz gwoździ.

Naszą ofertę kierujemy do klas I-IV szkół podstawowych. Czas trwania jest zależny od poziomu klasy i ilości dzieci, zajęcia dla jednej grupy trwają w okolicy 45-55 minut

Chcesz umówić termin?

Skontaktuj się z nami aby zarezerwować termin i poznać dokładną cenę. Napisz na warsztaty@wczesnoszkolni.pl, zadzwoń 577 264 229 lub wyślij formularz.

W chwili obecnej warsztaty prowadzimy na terenie województwa śląskiego. W przypadku pozostałych województw przeprowadzenie warsztatów jest możliwe tylko w przypadku pokrycia kosztów transportu.

Wczesnoszkolni

Formularz