Jesteśmy na półmetku roku szkolnego 2016/2017. Po tym czasie możemy już wstępnie ocenić, jakie postępy dzieci poczyniły w nauce, a nad czym moglibyśmy jeszcze z nimi popracować.

W dzisiejszych czasach zaplecze multimedialne zyskuje coraz bardziej na wadze i przydatności w trakcie procesu nauczania, a zwłaszcza – w edukacji najmłodszych. Uczniowie traktują współczesną technologię jako swoje naturalne środowisko i poruszają się po nim z niebywałą łatwością. Nic zatem dziwnego, że w równym stopniu rodzice, jak dydaktycy, dążą do uczynienia zajęć i materiału edukacyjnego coraz bardziej atrakcyjnym. Zasadniczo, to nie mamy wyjścia – aby zaciekawić uczniów musimy być na bieżąco, a nawet o krok do przodu.

Myślę, że zajęcia na komputerach nie tylko w mojej klasie są jedną z ulubionych lekcji. Dzieciaki bardzo chętnie w nich uczestniczą i chłoną nowe umiejętności niczym gąbka.

undefined undefined
undefined undefined
undefined undefined

W czasie ferii miałam przyjemność zapoznać się z ciekawą platformą edukacyjną ZdobywcyWiedzy.pl, przeznaczoną dla klas 1-3, która wychodzi naprzeciw oczekiwaniom rodziców i nauczycieli. Produkt jest zestawem wirtualnych gier i ćwiczeń interaktywnych udostępnionych w Internecie. Każdy, kto skorzysta z pełnej wersji platformy, uzyska dostęp do ok. 10 000 zadań w ramach quizów. Materiał edukacyjny jest podzielony na poszczególne klasy oraz edukacje: polonistyczną, matematyczną, przyrodniczą oraz język angielski. Podział ten ułatwia poruszanie się po stronie i wybór zadań o odpowiednim poziomie dla naszych uczniów. Co więcej, w kontekście nadchodzącej reformy oświaty, materiał będzie uzupełniony o program klasy czwartej. Producent cyklicznie wzbogaca materiał, dodając nowe zadania, a w planach jest również rozszerzenie zawartości ćwiczeniowej o kolejne klasy.

Platforma imponuje nie tylko rozmiarem, ale i różnorodnością całego przedsięwzięcia. W równym stopniu rodzice, jak i nauczyciele, mają możliwość osobistego planowania zajęć i prac domowych w oparciu o dostępny zestaw zadań, co umożliwia indywidualne podejście do dziecka i dopasowanie treści do jego potrzeb edukacyjnych.

Zachęcam do bezpłatnego wypróbowania demonstracyjnej wersji na stronie www.zdobywcywiedzy.pl.