Banner

Zdobywcy Wiedzy

Zdobywcy Wiedzy


Jesteśmy na półmetku roku szkolnego 2016/2017. Po tym czasie możemy już wstępnie ocenić, jakie postępy dzieci poczyniły w nauce, a nad czym moglibyśmy jeszcze z nimi popracować.

W dzisiejszych czasach zaplecze multimedialne zyskuje coraz bardziej na wadze i przydatności w trakcie procesu nauczania, a zwłaszcza – w edukacji najmłodszych. Uczniowie traktują współczesną technologię jako swoje naturalne środowisko i poruszają się po nim z niebywałą łatwością. Nic zatem dziwnego, że w równym stopniu rodzice, jak dydaktycy, dążą do uczynienia zajęć i materiału edukacyjnego coraz bardziej atrakcyjnym. Zasadniczo, to nie mamy wyjścia – aby zaciekawić uczniów musimy być na bieżąco, a nawet o krok do przodu.

Myślę, że zajęcia na komputerach nie tylko w mojej klasie są jedną z ulubionych lekcji. Dzieciaki bardzo chętnie w nich uczestniczą i chłoną nowe umiejętności niczym gąbka.

undefined undefined
undefined undefined
undefined undefined

W czasie ferii miałam przyjemność zapoznać się z ciekawą platformą edukacyjną ZdobywcyWiedzy.pl, przeznaczoną dla klas 1-3, która wychodzi naprzeciw oczekiwaniom rodziców i nauczycieli. Produkt jest zestawem wirtualnych gier i ćwiczeń interaktywnych udostępnionych w Internecie. Każdy, kto skorzysta z pełnej wersji platformy, uzyska dostęp do ok. 10 000 zadań w ramach quizów. Materiał edukacyjny jest podzielony na poszczególne klasy oraz edukacje: polonistyczną, matematyczną, przyrodniczą oraz język angielski. Podział ten ułatwia poruszanie się po stronie i wybór zadań o odpowiednim poziomie dla naszych uczniów. Co więcej, w kontekście nadchodzącej reformy oświaty, materiał będzie uzupełniony o program klasy czwartej. Producent cyklicznie wzbogaca materiał, dodając nowe zadania, a w planach jest również rozszerzenie zawartości ćwiczeniowej o kolejne klasy.

Platforma imponuje nie tylko rozmiarem, ale i różnorodnością całego przedsięwzięcia. W równym stopniu rodzice, jak i nauczyciele, mają możliwość osobistego planowania zajęć i prac domowych w oparciu o dostępny zestaw zadań, co umożliwia indywidualne podejście do dziecka i dopasowanie treści do jego potrzeb edukacyjnych.

Zachęcam do bezpłatnego wypróbowania demonstracyjnej wersji na stronie www.zdobywcywiedzy.pl.06 lutego 2017 Marta Brak komentarzy

Powiązane tematy

Komentarze

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszą osobą, która zostawi komentarz!

Zostaw Komentarz