Banner

Wymiana pocztówkowa dla klas

Wymiana pocztówkowa dla klas


Wymiana pocztówkowa dla klas

Sama akcja nie jest naszą inspiracją. Ciężko jest ustalić, kto tak na prawdę jako pierwszy wpadł na jej pomysł, chcemy ją jedynie rozpowszechnić. Wymiana pocztówkowa to świetna zabawa dla dzieci żyjących w czasach, w których jesteśmy osaczeni przez poratel społecznościowe, dzięki którym możemy skontaktować się z ludźmi na całym świecie za pomocą zaledwie kilku przycisków. W dobie komputerów i internetu coraz bardziej zanika zwyczaj porozumiewania się w tradycyjny sposób. Wysyłanie pocztówek i listów należy do rzadkości - w szczególnie wśród młodszego pokolenia - a poczta stała się miejscem obcym.

Wymiana pocztówkowa dla klas

Zasada działania tej akcji jest niezwykle prosta. Dzieci ze szkoły zainteresowanej programem wymieniają się kartkami pocztowymi z uczniami innych szkół biorących udział w zabawie. Na pocztówkach związanych z okolicą i miejscem szkół nadawców znaleźć mogą się pozdrowienia lub krótkie wiadomości.

Dlaczego warto wziąć udział w zabawie?

Bez wątpienia, wymiana pocztówkowa będzie nietuzinkową formą nauki geografii. Dzieci podziwiając widokówki z różnych części kraju będą miały możliwość poznania innych regionów, miast, ich ciekawych zakątków oraz położenia na mapie. Będzie to też świetna sposobność by przybliżyć uczniom zasady działania poczty oraz nauki samodzielnego wypisywania kartek. Możliwość nawiązania kontaktu z rówieśnikami z pewnością otworzy dzieci na świat i nowe przyjaźnie oraz zapewni radosne oczekiwanie na przychodzące pocztówki. Wymiana pocztówkowa to prostsza i szybsza wersja pisania listów. Sprawdzi się przede wszystkim dla klas pierwszych i drugich, gdzie pisanie listów zajmuje dzieciom bardzo dużo czasu (ze swoją zaczęłam pisać listy już na początku klasy drugiej, ale wymagało to ode mnie bardzo dużo zaangażowania).

Jak rozpocząć zabawę?

Jeżeli więc jesteście zainteresowani zabraniem dzieciaków w magiczną podróż, poprzez ciekawe zakątki Polski, naukę wyobraźni oraz kreatywności serdecznie zapraszamy na naszą Facebookową grupę, gdzie z pewnością znajdziecie towarzyszy do tej magicznej podróży. Link bezpośrednio do grupy znajduje się tutaj. Krok drugi to wydrukowanie udostępnionej przez nas mapy Polski, na której będziecie mogli zaznaczać miejscowości, z której przyszły do Was kartki. Zachęcamy również do zapoznania się z naszym ostatnim wpisem "Piszemy listy" :)

Konturowa mapa Polski w dużym rozmiarze


19 lutego 2018 Maciek

Zostaw Komentarz

Powiązane tematy