Banner

Wakacje

BRAWO
Udało Ci się znaleźć pisankę!
0 /70
Dowiedz się więcej

WakacjeWielkimi krokami zbliża się ten moment. Ostatni dzwonek usłyszymy już tuż, tuż. Uczniowie odbiorą upragnione świadectwa i rozpoczną długo wyczekiwane wakacje. Na dwa, słoneczne miesiące odkładają plecak  i myśli o szkole, pracach domowych i klasówkach. W końcu nadejdzie czas błogiego lenistwa, późnej pobudki oraz różnego rodzaju aktywności w gronie przyjaciół i znajomych. W jaki sposób zadbać o zdrowie i kondycje, podczas letniego odpoczynku?

Z odpowiedzią śpieszą bohaterowie kampanii „Mamy kota na punkcie mleka” Mleczna Kita i jej towarzysz Kot Mleczysław, którzy na upalne dni polecają mleko i przetwory mleczne. Produkty te świetnie chłodzą i nawadniają. Co więcej znakomicie sprawdzają się w połączeniu z owocami i warzywami, w formie koktajli lub  pożywnych chłodników.

Ponadto mleko, mleczne produkty fermentowane, ser biały i żółty to prawdziwe  bogactwo składników odżywczych. Znakomite źródło białka, tłuszczu, węglowodanów (laktozy) oraz składników mineralnych takich jak wapń, magnez, potas, fosfor, cynk i witamin A,D, E, K oraz witamin z grupy B. Zwłaszcza wapń podczas wakacji jest bardzo potrzebny, by dzieci miały mocne, wytrzymałe kości. Już jedna szklanka mleka pokrywa 25%  dziennego zapotrzebowania na wapń. Dlatego warto wypijać od 3 do 4 pełnych szklanek mleka, aby zaspokoić dzienne zapotrzebowanie na ten pierwiastek.

Program „Mamy kota na punkcie mleka” trwa cały  2019 rok i sfinansowany jest z Funduszu Promocji Mleka. Kampania prowadzona jest przez Polską Izbę Mleka we współpracy z Polską Federacją Hodowców Bydła i Producentów Mleka. Zachęcamy do odwiedzania strony www.kochammleko.pl oraz fanpage na Facebooku by być na bieżąco. Mleczni bohaterowie mają zaplanowane wakacje. Możesz ich spotkać podczas letniego odpoczynku.

 Źródło: Biuro kampanii „Mamy kota na punkcie mleka”

null


17 czerwca 2019 Kot Mleczysław

Zostaw Komentarz

Powiązane tematy