10 grudzień 2021

Świąteczna lista zadań, które musisz zrobić ze swoją klasą w grudniu!


Świąteczna lista zadań, które musisz zrobić ze swoją klasą w grudniu!

Wraz z początkiem grudnia rozpoczęło się odliczanie do Świąt Bożego Narodzenia! Przygotowaliśmy dla Was listę ciekawych, świątecznych zadań do zrealizowania w klasie, które zapewnią uczniom rozrywkę, jednocześnie doskonaląc ich umiejętności czytania, pisania i matematyki. Te zadania powinny wyzwolić w uczniach kreatywność, współczucie i życzliwość w okresie świątecznym.

 

1. Poczytajcie świąteczne opowiadania

Może to być zarówno głośne czytanie dzieciom dłuższego opowiadania, jak i wspólne czytanie ze zrozumieniem. Świąteczne historie, na przykład związane ze Świętym Mikołajem, czy pochodzeniem tradycji świątecznych (takich, jak choinka) lub opowieści, pomogą nam wszystkim wprowadzić się w magiczny, świąteczny nastrój!

 person holding string lights on opened book

2. Porozmawiajcie o świątecznych zwyczajach

Grzybowa, a może barszcz z uszkami? 12 potraw na stole i sianko pod obrusem? A kto zostawia jedno nakrycie przy stole puste? Sprawdź, czy dzieci pamiętają, jakie zwyczaje świąteczne są kultywowane w ich domach! Święta Bożego Narodzenia, w zależności od tego, z jakiego rejonu Polski pochodzi rodzina, mogą wyglądać zupełnie inaczej. Często z biegiem lat rodziny tworzą również własne, niepowtarzalne tradycje, które są kultywowane tylko w ich domach. 

Porozmawiajcie o tym i wymieńcie się Waszymi tradycjami świątecznymi. Dzieci mogą być zaskoczone, że Święta nie zawsze wyglądają tak, jak u nich w domu!

 Gold cutlery served on plate for christmas dinner Free Photo

3. Zróbcie kartki świąteczne

Ręcznie robione kartki świąteczne to pomysł na wyjątkowy prezent i świetną zabawę w klasie! Nie potrzeba do nich dużej ilości materiałów, a ich tworzenie jest łatwe i przyjemne. To jak będą wyglądały świąteczne kartki zależy od Waszych preferencji i… wyobraźni! Porzucamy również kilka gotowych pomysłów:

Kartka na Boże Narodzenie - sprawdź!

Własnoręczna kartka świąteczna

 Top view of christmas composition with gift box, ribbon, fir branches, cones, anise on white table Free Photo

4. Wspólnie przystrójcie klasową choinkę

Wspólne ubieranie choinki to prawdziwie magiczny, świąteczny rytuał! To nie musi wcale być klasyczna choinka z bombkami - idealnie, jeśli sami zrobicie własnoręcznie ozdoby choinkowe! Mogą to być girlandy oraz ozdoby z papieru. Na choince możecie również zawiesić słodkości, takie jak cukierki, cukrowe laski albo pierniczki! 

 Winter holidays decor. rich decorated new year tree stands with present boxes Free Photo

5. Nauczcie się i wspólnie śpiewajcie kolędy

Czy może być coś lepszego, niż wspólne kolędowanie przed świętami? Możecie porozmawiać również o tradycji śpiewania kolęd oraz o tym, skąd się wzięły. Jeśli macie możliwość, do śpiewania kolędowania wykorzystajcie również instrumenty muzyczne!

Happy children singing christmassy carols Free Photo

6. Nauczcie się mówić “Wesołych Świąt” z kilku obcych językach

Feliz Navidad, Merry Christmas, Buon Natale? Nauka zwrotu “Wesołych Świąt” w obcych językach może być świetną zabawą, a jednocześnie okazją do poznania zwyczajów i tradycji innych krajów! 

Merry christmas inscription near coniferous twig, snags and letters Free Photo


Powiązane tematy

Zostaw Komentarz

Najnowsze

Polecane