Banner

Ręcznie robione kartki świąteczne

BRAWO
Udało Ci się znaleźć pisankę!
0 /70
Dowiedz się więcej

Ręcznie robione kartki świąteczneRęcznie robione kartki świąteczne - podpowiadamy jak wspólnie przygotować wyjątkowy prezent

Najpiękniejszy czas w roku zbliża się wielkimi krokami. Święta to okres wyjątkowy zwłaszcza dla dzieci - to właśnie one najmocniej przeżywają magię Świąt. Warto dołożyć starań, by grudzień był dla pociech  czasem niezwykłym, pełnym wzruszeń i pozostającym we wspomnieniach na długo. Dobrym pomysłem na ten czas będzie zaangażowanie się razem z dziećmi w świąteczne przygotowania, takie jak tworzenie własnoręcznych ozdób, pakowanie prezentów czy ręcznie robione kartki świąteczne.

Wyjątkowy prezent od serca

Wysyłanie tradycyjnych kartek na święta jest piękną tradycją, którą warto pielęgnować. W obecnych czasach życzenia często dostajemy smsem lub za pośrednictwem portalu społecznościowego. O wiele lepszym pomysłem będzie wysłanie własnych, niepowtarzalnych kartek z życzeniami, w robienie których z powodzeniem możemy zaangażować dzieci! Zrobione przez nas kartki to prezent, który w wielu wypadkach będzie znaczył więcej niż ilość wydanych monet. Dysponując chwilą wolnego czasu i kreatywnością możecie zdziałać naprawdę wiele! Z pewnością wielką radość przyniesie zarówno tworzenie takiego prezentu, jak i otrzymanie go.

undefined

Co trzeba przygotować?

Na początek musimy zaopatrzyć się w materiały. Oczywiście jedynym ograniczeniem będzie tutaj nasza fantazja, jednak warto przygotować podstawowe materiały, na których będziemy bazować. Potrzebne będą białe, szare lub kolorowe kartki - kolor nie ma większego znaczenia, pamiętajmy jednak, by korzystać z twardszego papieru, (np. z bloku technicznego), by nasze kartki były bardziej wytrzymałe i lepiej się prezentowały. Potrzebne będą również kolorowe pisaki lub markery do napisania życzeń - możemy użyć klasycznych, lub na przykład takich z brokatem. Przydadzą się również nożyczki i dobry klej, dziurkacz, tasiemki, sznureczki, kredki czy farby. Warto uruchomić naszą kreatywność i przy okazji przedświątecznych porządków przejrzeć zapomniane zakamarki w domu. Być może w ten sposób znajdziemy zupełnie niepozorne przedmioty, które wykorzystamy przy tworzeniu kartek - przykładami mogą być stare guziki, koraliki, niepotrzebne elementy odzieży czy nawet folia aluminiowa lub wata.

Jak wykonać kartkę świąteczną W linku znajdziecie pomysł wykonania z szablonem i życzeniami świątecznymi!

undefined

Pomysły na własnoręczne robione kartki świąteczne

Gdy już dysponujemy odpowiednią ilością czasu oraz wszystkimi materiałami, możemy przejść do pracy. Odmierzmy najpierw jaką wielkość docelową mają mieć nasze kartki i czy chcemy, by były one otwierane poziomo czy pionowo. Bazą pierwszej strony naszej kartki będzie choinka - na przykład wycięta z innego papieru i przyklejona. Za ozdoby dla naszej choinki mogą posłużyć np. wycięte z błyszczącego papieru (lub folii aluminiowej) gwiazdki, wycięte dziurkaczem kółeczka, guziki, cekiny ze starej bluzki, czy kokardki zrobione z tasiemki lub sznurka - wystarczy, że przykleimy je na naszą choinkę. Całe drzewko możemy pokryć też brokatem, lub śniegiem z waty. Jeżeli nasze dzieci lubią papierowe modele lub zabawy z origami, warto pójść o krok dalej i spróbować sprawić, by nasza choinka stała się bryłą przestrzenną!

Pobierz gotowe szablony kartki bożonarodzeniowej z trójwymiarową choinką!

            Również w kwestii życzeń warto postawić na inwencję własną i spróbować wymyślić własne, oryginalne życzenia świąteczne, zamiast korzystać z internetowych gotowców. Można pobawić się z dziećmi w wymyślanie wierszyków, czy rymowanek.  Zachęcamy by razem zaangażować się w tworzenie świątecznych kartek - z pewnością będzie to świetna przygoda dla Was oraz dzieci. Pamiętajmy, że taka kartka nie musi być dziełem sztuki i nie wywierajmy na naszych pociechach zbyt dużej presji - poziom trudności wykonania kartki dobierzmy do wieku naszego dziecka. Ważniejsze niż walory estetyczne będą przedświąteczny czas spędzony razem i wspólna zabawa, a dla obdarowanych bliskich taka kartka będzie cudowną niespodzianką oraz pamiątką na lata.

 


08 grudnia 2020 wczesnoszkolni.pl

Zostaw Komentarz

Powiązane tematy