Banner

Nowoczesna edukacja wczesnoszkolna z produktami wydawnictwa Ei System

BRAWO
Udało Ci się znaleźć pisankę!
0 /70
Dowiedz się więcej

Nowoczesna edukacja wczesnoszkolna z produktami wydawnictwa Ei SystemInteraktywne pomoce dydaktyczne idealnie uzupełniają naukę na wczesnych etapach szkolnych. Świetnie sprawdzają się też w pracy z uczniami ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

Włączając nowoczesne pomoce dydaktyczne marki EiSystem do swoich metod nauki możesz pomóc uczniom osiągać jeszcze lepsze wyniki. Także tym, którzy zmagają się z problemami takimi jak dysleksja czy dyskalkulia. W łatwy i przyjemny sposób będziecie w stanie z ich pomocą wypracować naprawdę spektakularne postępy. Interaktywne i multimedialne zabawy oraz ćwiczenia są dla dzieci na tyle ciekawe, że dużo szybciej osiągają pożądane wyniki i nie trzeba nakłaniać ich do nauki tak jak w przypadku innych metod. Dowiedz się, jakie typy nowoczesnych pomocy naukowych możesz wykorzystać w szkole.

 Pomoc tradycyjna w edukacji

Wprowadzenie do nauki interaktywnych zabaw i gier może pomóc dzieciom jeszcze lepiej ćwiczyć zdolność koncentracji, pamięć czy orientację przestrzenną w trakcie zajęć lekcyjnych. Jedną z takich gier, wzorowaną na szachach, jest Złapmy lwa. Jej japoński pierwowzór został stworzony przez profesjonalne szachistki, a zasady gry są opracowane w taki sposób, aby były przejrzyste dla dziecka, ale jednocześnie pozwalały wykorzystywać te same mechanizmy i obszary myślenia, co klasyczne szachy. Włączenie do edukacji wczesnoszkolnej tego rodzaju gier sprawia, że dzieci dużo lepiej trenują logiczne myślenie i rozwijają wyobraźnię.

undefined

Multimedialne wspomaganie nauki

Nie od dziś wiadomo, że interaktywne i multimedialne formy nauki są najlepiej i najchętniej przyswajane przez dzieci. Zarówno jeśli mają na celu rozwinięcie już znanych im zagadnień, jak też poznanie całkowicie nowych. Nawet nauka pisania, czytania czy liczenia przynosi lepsze efekty, gdy jest prowadzona w formie zabawy, jak w zestawie Umiem Pisać, Liczyć, Czytać marki EiSystem. Dowiedziono, że dzieci poddawane takiej formie edukacji łatwiej pokonują problemy w czytaniu i pisaniu, a także są dużo bardziej zmotywowane do osiągania lepszych wyników.

Multimedialne gry i ćwiczenia to także skuteczny sposób nauki u dzieci z problemami edukacyjnymi, na przykład z zespołem ADHD czy autyzmem. Sprawdzają się dużo lepiej od tradycyjnych metod, bo angażują wiele zmysłów, przez co wspomagają koncentrację i bezpośrednio angażują ucznia.

Dzięki multimedialnym formom nauki łatwo można też skłonić dzieci do nauki kompletnie nowych rzeczy, jak programowanie. Podstawy informatyki na wczesnym etapie szkolnym nie muszą ograniczać się do umiejętności obsługi komputera czy wyszukiwania i analizowania danych w internecie. System stworzenia prostych kodów czy algorytmów może odbywać się bez komputera, za to w formie grupowej zabawy, jak w zestawie Programowanie w ruchu. Pozwala on łatwo rozwijać w dzieciach zdolności matematyczne.

Multimedialne metody nauki wspierają też ogólny rozwój dzieci w wieku 5-7 lat. Najlepszym przykładem jest seria gier Harmonijny rozwój, które zarówno w przystępny i łatwo zapamiętywalny sposób przekazują dziecku proste informacje o świecie, jak i wspomagają jego koncentrację oraz uczą zasad pracy zespołowej. Zestawy są dostępne m.in. tutaj.

undefined

 Pomoc w edukacji specjalnej

Interaktywne metody w tym obszarze odnoszą chyba najbardziej spektakularne efekty. Dzięki nowoczesnym technikom edukacji możesz znacznie poprawić wyniki u dzieci z dysleksją, dyskalkulią czy problemami z mową, takimi jak jąkanie. Zapomnij o nudnych zajęciach logopedycznych na których dziecko z trudem powtarza ćwiczenia usprawniające mowę i niechętnie przychodzi na kolejne. Dzięki interaktywnym zestawom Eduterapeutica możesz nie tylko łatwo i szybko przeprowadzić wiarygodną diagnozę ucznia, ale też trenować z dziećmi prawidłową wymowę, liczenie czy pisownię. Zestaw zawiera interaktywne ćwiczenia, które nie nudzą dzieci, zachęcają je do nauki, a tobie pomagają śledzić efekty. Dostępne są też zestawy dla rodziców, które umożliwiają trenowanie z dzieckiem w domu nawet bez żadnego przygotowania w tym zakresie.


26 listopada 2018 wczesnoszkolni.pl

Zostaw Komentarz

Powiązane tematy