Banner

Nauka zdalna w trzech krokach, x-kom

BRAWO
Udało Ci się znaleźć pisankę!
0 /70
Dowiedz się więcej

Nauka zdalna w trzech krokach, x-komx-kom przedstawia sposób na skuteczną naukę zdalną w trzech krokach

Lekcje zdalne stały się rzeczywistością. Ta forma stanowi jednak wyzwanie zarówno dla uczniów, jak i dla nauczycieli. I nie chodzi wyłącznie o kwestię zaplecza sprzętowego, bo szybkiej ewaluacji wymagają też dotychczas stosowane metody. Pomóc zdecydował się x-kom. Marka przedstawia sposób na skuteczną edukację na odległość w trzech krokach, a także korzystne rozwiązania dedykowane sektorowi publicznemu.

1. Sprzęt dla uczniów, rodziców i nauczycieli w specjalnej promocji

Pierwszym krokiem do zapewnienia skutecznej nauki zdalnej jest odpowiedni sprzęt. Właśnie dlatego specjaliści z x-komu przygotowali specjalną ofertę dla uczniów, rodziców i nauczycieli. Jej rdzeń tworzą gotowe zestawy składające się z laptopa, monitora, urządzenia do drukowania i skanowania oraz z niezbędnych akcesoriów. To propozycja dla wszystkich osób szukających sprawdzonych rozwiązań. Bardziej zaawansowani mogą stworzyć własne konfiguracje samodzielnie lub skorzystać ze zdalnego wsparcia specjalistów. Wszystko po to, by jak najlepiej odpowiedzieć na indywidualne potrzeby.

Ale w ofercie znajdują się również inne urządzenia i akcesoria, które uzupełnią już posiadane wyposażenie i pomogą jeszcze efektywniej pracować w domu. Warto zwrócić uwagę także na oprogramowanie, zwłaszcza na Microsoft Office 365 w wersji EDU i komercyjnej.

Sprawdź promocyjną ofertę

undefined

 

2. Metody i rozwiązania, które łatwo wcielić w życie

Niezawodny i funkcjonalny sprzęt to jedno. Ważne są jeszcze wiedza i umiejętności, które pomogą jak najlepiej wykorzystać jego możliwości w procesie nauki zdalnej. Porady i wskazówki, jak to zrobić, znaleźć można w poradnikach udostępnianych przez x-kom na portalu Geex. Przygotowano tam Strefę nauczyciela oraz Strefę ucznia i rodzica, w których regularnie publikowane są artykuły.

3. Wymiana wiedzy i doświadczeń

Skuteczność stosowanych metod i rozwiązań dobrze przedyskutować. Najlepiej w gronie osób o podobnym doświadczeniu. Dlatego x-kom utworzył dwie grupy, które można znaleźć na Facebooku. Pierwsza z nich, czyli Szkoła przez Internet, jest dedykowana nauczycielom. Tam mogą oni dzielić się przemyśleniami i doświadczeniami. Druga – Szkoła w domu – jest miejscem dla uczniów. Co ważne, w obu grupach publikowane będą krótkie materiały wideo z poradami dotyczącemu sprzętu i samej nauki.

Korzystne rozwiązania B2B i dla instytucji publicznych

Ale to nie wszystko, co przygotował x-kom. Z myślą o instytucjach publicznych również została opracowana specjalna oferta. Prowadzona ramach działu B2B współpraca z sektorem publicznym obejmuje wszystkie formy, w tym przetargi, zapytania ofertowe a także obsługę zamówień bieżących. x-kom zapewnia m.in. zdalne doradztwo, szybką realizację zamówień, odroczony termin płatności oraz pomoc we wdrażaniu nowych rozwiązań, a także spełnienie wymogów opisanych w Ustawie o zamówieniach publicznych.

O prowadzonym projekcie w taki sposób wypowiada się Tomasz Rzepecki z Sektora Publicznego w x-kom:

x-komowy Dział Zamówień Publicznych to nie tylko dostawa sprzętu z zachowaniem formalności. Tak jak cały zespół x-kom, stawiamy sobie za cel fachowe doradztwo, czego efektem jest zadowolenie klienta. Szeroka oferta pozwala zaspokoić potrzeby praktycznie każdej instytucji.

Szczegóły współpracy z firmą x-kom znajdują się w zakładce: x-kom.pl/zamowienia-publiczne

x-kom to jeden z najchętniej wybieranych przez klientów sklepów ze sprzętem komputerowym w Polsce. Marka prowadzi obecnie 27 salonów stacjonarnych, ulokowanych w największych miastach naszego kraju. Swoją rozpoznawalność zawdzięcza również zaangażowaniu w sport. Jest bowiem głównym sponsorem drużyny x-kom AGO i grającego w Ekstraklasie Rakowa Częstochowa.


30 marca 2020 x-kom

Zostaw Komentarz

Powiązane tematy