Banner

Narzędzia terapeutyczne dla dzieci z SPE

BRAWO
Udało Ci się znaleźć pisankę!
0 /70
Dowiedz się więcej

Narzędzia terapeutyczne dla dzieci z SPE


Narzędzia terapeutyczne dla dzieci z SPE

 Wszystkie materiały publikowane do tej pory na naszym blogu były przewidziane dla dzieci bez specjalnych potrzeb edukacyjnych. Jednak w dzisiejszych czasach jest wiele przypadków, które tego wymagają. Dzieci te zazwyczaj mają utrudniony start w edukacji. Mają też o wiele mniej możliwości niż ich rówieśnicy.

Miałam ostatnio okazje zapoznać się z platformą www.DrOmnibus.com, która powstała właśnie dla dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Kierowana jest ona zarówno do nauczycieli, terapeutów jak i rodziców. Jest to zbiór innowacyjnych rozwiązań edukacyjnych i terapeutycznych. Jest narzędziem, które pozwala diagnozować poziom umiejętności dziecka, a co za tym idzie - dopasować odpowiednie zadania do jego wiedzy.

Platforma dysponuje :

  • ponad 5000 zadaniami, dzięki którym dziecko ćwiczy cyfry, owoce, kolory, kształty, warzywa, zwierzęta, części ciała, zawody czy emocje.
  • systemem nagród opartym o tabliczkę żetonową z atrakcyjnymi grami-nagrodami.
  • raportami po każdych zajęciach oraz statystykami porównawczymi.
  • organizerem dla opiekuna wraz z komunikatorem.
  • scenariuszami zajęć oraz dodatkowe materiały edukacyjne.

Platforma DrOmnibus jest miejscem, gdzie dziecko nie tylko w ciekawy sposób zdobywa nowe umiejętności i je utrwala, ale także świetnie się bawi.

Jest również bardzo pomocnym narzędziem dla terapeutów, którzy mogą stworzyć osobne konta dla każdego swojego podopiecznego i analizować ich wyniki. Natomiast rodzice za pomocą aplikacji mogą kontrolować postępy, jakie wykonało ich dziecko.

Kolorowa grafika i różnorodność zadań zdecydowanie zachęcają do podejmowania działań.

Dostępna jest także wersja na tablety, co przede wszystkim przyda się rodzicom, gdyż dziecko będzie mogło korzystać z ciekawych zadań w zasadzie w każdym miejscu, nawet w podróży :)

Platformę tworzą specjaliści z wieloletnim stażem w edukacji, terapii a także w nowinkach technologicznych. Ich podstawowym celem jest stworzenie każdemu dziecku równego startu w edukacji, niezależnie od tego z jakimi ograniczeniami się ono zmaga.

Jeśli macie, drodzy nauczyciele, w swojej klasie dziecko ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, to polecam zapoznać się z platformą DrOmnibus. Może okaże się pomocnym narzędziem w waszej pracy :) Narzędzie można wypróbować bezpłatnie przez 14 dni, korzystając z formularza rejestracji: dromnibus.com

Narzędzia Terapeutyczne Dla Dzieci Z SPE Narzędzia Terapeutyczne Dla Dzieci Z SPE Narzędzia Terapeutyczne Dla Dzieci Z SPE Narzędzia Terapeutyczne Dla Dzieci Z SPE Narzędzia Terapeutyczne Dla Dzieci Z SPE Narzędzia Terapeutyczne Dla Dzieci Z SPE Narzędzia Terapeutyczne Dla Dzieci Z SPE Narzędzia Terapeutyczne Dla Dzieci Z SPE


16 marca 2017 Maciek

Zostaw Komentarz

Powiązane tematy