Banner

„Mamy kota na punkcie mleka” nadal trwa!

BRAWO
Udało Ci się znaleźć pisankę!
0 /70
Dowiedz się więcej

„Mamy kota na punkcie mleka” nadal trwa!Przypominamy o kolejnej edycji ogólnopolskiego programu „Mamy kota na punkcie mleka” realizowanego przez Polską Izbę Mleka oraz Polską Federację Hodowców Bydła i Producentów Mleka. Projekt trwa cały 2019 rok, a udział w nim jest bezpłatny. Dołączając do programu każda placówka zyskuje moc korzyści, m.in. materiały edukacyjne, które stanowią doskonałe narzędzie edukacyjne przy jednoczesnym wzbudzeniu zainteresowania wśród najmłodszych i chęci do pogłębiania wiedzy. W ramach programu organizowanych jest szereg konkursów z interesującymi nagrodami zarówno dla uczniów jak i nauczycieli. Organizowane są również spotkania z ulubieńcami dzieci – Kotem Mleczysławem i Mleczną Kitą – głównymi bohaterami cyklu filmów pn. „Opowieści kota Mleczysława”, którzy na stałe zagościli w mlecznym bajkowym świecie pełnym niespodzianek.

undefined

 „Mamy kota na punkcie mleka” to program promocyjno-informacyjny, skierowany do uczniów klas I-III szkół podstawowych, ich rodziców i nauczycieli. Jego celem jest poszerzenie wiedzy na temat mleka i produktów mleczarskich, ich wartości i właściwości odżywczych, które są potrzebne na każdym etapie życia. Mleko ze względu na swoje bogactwo mineralne stanowi niezbędny element dziennej diety przyczyniając się do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Ponadto składniki w nim zawarte przyczyniają się do poprawy pamięci, co udokumentowane jest licznymi badaniami naukowymi. Dlatego też zalecane jest spożywanie 3-4 szklanki mleka dziennie wśród dzieci, zaś dla dorosłych 2 szklanki mleka.

Co zrobić by uczestniczyć w bezpłatnym programie „Mamy kota na punkcie mleka”? Wystarczy  wypełnić deklarację przystąpienia do programu, którą można znaleźć na stronie www.kochammleko.pl. Następnie należy przesłać ją drogą elektroniczną na adres: promocja@izbamleka.pl lub wysłać Pocztą Polską na adres: Polska Izba Mleka, ul. Mickiewicza 7 lok. 23, 15-213 Białystok. Nauczycielu! Jeżeli jesteś już w programie zachęcamy do zaktualizowania ilości uczniów.

Czekamy na Wasze zgłoszenia przez cały 2019 rok, jednak ilość materiałów jest ograniczona!

Program „Mamy kota na punkcie mleka” sfinansowany jest z Funduszu Promocji Mleka i prowadzony przez Polską Izbę Mleka we współpracy z Polską Federacją Hodowców Bydła i Producentów Mleka.

undefined


28 lutego 2019 Kot Mleczysław

Zostaw Komentarz

Powiązane tematy