Banner

Kupuj odpowiedzialnie- eko konkurs!

BRAWO
Udało Ci się znaleźć pisankę!
0 /70
Dowiedz się więcej

Kupuj odpowiedzialnie- eko konkurs!Czy wiesz, że czas rozkładu aluminiowej puszki po napoju trwać może 200 lat, a torebki foliowej, popularnej jednorazówki nawet do 500 lat? Tymczasem papierowy kubek czy talerzyk rozkładają się tylko kilka lat. Rachunek i wniosek jest prosty. Ale czy dla wszystkich? Wydawnictwo MAC Edukacja, czołowy wydawca edukacyjny w Polsce, wspólnie z Ośrodkiem Działań Ekologicznych Źródła zapraszają szkoły do wzięcia udziału w ogólnopolskim eko-konkursie „Kupuj odpowiedzialnie”, upowszechniającym wśród uczniów dobre zwyczaje zakupowe, mające wpływ na otaczający nas świat.

To, jak będzie wyglądał świat, zależy od nas samych: zwyczajów zakupowych, sięgania w sklepie po produkt w opakowaniu papierowym, a nie plastikowym, powtórnym wykorzystywaniu surowców – jednym słowem nasze codzienne odpowiedzialne zakupy mogą mieć duży wpływ na świat, w którym żyjemy i w którym będą żyć nasze dzieci.

Grupa MAC S.A., do której należy marka wydawnictwa MAC Edukacja, stawia jako jeden z celów swojej działalności budowanie świadomości ekologicznej uczniów. Celem konkursu „Kupuj odpowiedzialnie” organizowanego przez wydawnictwo jest zwiększenie świadomości dokonywanych wyborów konsumenckich wśród uczniów szkoły podstawowej. Formuła konkursu opiera się  na metodzie projektu, która pozwala na rozwijanie kompetencji uczniów poprzez zdobywanie wiedzy z wielu źródeł. Dzięki temu rozwijane są kreatywność, świadomość ekologiczna oraz przedsiębiorczość. Konkurs adresowany jest do szkół podstawowych, publicznych i niepublicznych oraz prywatnych.

Dzień Wymiany – czyli dajemy nowe życie

Wśród licznych zadań stawianych uczniom, jest zorganizowanie w szkole Dnia Wymiany, łącznie z wypromowaniem go wśród kolegów i koleżanek z innych klas oraz udokumentowanie w atrakcyjnej formie. Dzień wymiany jest dniem, w którym uczniowie wymieniają się przedmiotami, których już nie potrzebują. Dzięki wymianom kupujemy mniej nowych rzeczy, a niepotrzebnym już przedmiotom dajemy nowe życie. W ramach Dnia wymiany uczniowie mogą zorganizować różne wydarzenia towarzyszące, np. pokaz filmów ekologicznych czy filmów o odpowiedzialnych zakupach, warsztaty dla innych klas, spotkania z ciekawymi ludźmi itp.

undefined

Cenne nagrody – wszyscy będziemy zwycięzcami

Poza cenną wiedzą i udziałem we wspaniałej akcji, dodatkową motywacją dla uczestników konkursu mogą być wartościowe nagrody: roboty do nauki programowania, tablety, oczyszczacze powietrza ufundowane przez wydawnictwo MAC Edukacja, dostarczające kompleksowych rozwiązań dla edukacji. Przegranych w takiej akcji być nie może – największą wygraną może być nasza planeta. Zachęcamy gorąco do udziału w konkursie i rozpropagowania go. Dziękujemy.

Daty, terminy, informacje

Konkurs trwa od 25 listopada do 31 marca 2020 roku. Ogłoszenie laureatów odbędzie się w Dzień Ziemi, 22 kwietnia 2020 roku.

Więcej informacji o konkursie na stronie: www.mac.pl/ekokonkurs oraz w serwisie www.facebook.com/macedukacja


25 listopada 2019 MAC Edukacja

Zostaw Komentarz

Powiązane tematy