Dookoła nas pełno już jesiennych kolorów. Kto zbierał już kasztany ręka do góry! Ostatnio wybraliśmy się na zbieranie jesiennych darów i przybywamy do Was z masą plastycznych inspiracji na piękne prace plastyczne :) 

 

Ludziki zwierzątka z kasztanów

Zbieranie kasztanów jest jednym z ulubionych zajęć dzieci w czasie jesieni. Z kasztanów można wyczarować prawdziwe cuda! My w tym roku postawiliśmy na kasztanowe zoo. Aby je wykonać, wystarczą jedynie kasztany, kolorowa plastelina i bujna wyobraźnia. Dodajcie jeszcze kilka liści do dekoracji, stwórzcie zagrody z kartonu i jesienne zoo będzie gotowe! 

Jesienne zoo z kasztanów

 

Prace plastyczne z liści

Liście są naszym ulubionym elementem jesiennych plastycznych. Przy odrobinie wyobraźni można stworzyć z ich udziałem prawdziwe arcydzieła! Jesienne liście mają przeróżne kolory, rozmiary i kształty – każdy z nich może przypominać nam coś innego (pazury, ogon, włosy, parasol, głowę psa itp.). W tym roku daliśmy się ponieść naszej fantazji i stworzyliśmy kilka bardzo ciekawych prac!

 

Co potrzebujesz do wykonania jesiennych prac plastycznych z liści? 

Przede wszystkim potrzebujesz liści w różnych kształtach, rozmiarach i kolorach. Dodatkowo przyda ci się również: 

  • klej
  • taśma dwustronna (sprawdza się lepiej niż klej do przyklejania liści)
  • kolorowe kartki
  • kredki
  • mazaki
  • samoprzylepne oczy
  • nożyczki
  • szablony (plik do pobrania z naszymi szablonami znajdziesz poniżej)

 

Jesienna sówka z liści

Wśród naszych jesiennych prac nie mogło zabraknąć naszej sówki! Aby wykonać sowę z liści, będziesz potrzebować małych listków oraz dwóch podłużnych liści, które posłużą za skrzydła. Za dziób posłużył nam przycięty nosek. 

Sowa z liści

 

Jeż z liści

Do wykonania jeża użyliśmy szablonu ciałka jeża, długich, „kolczastych” liści, kredek i jednego samoprzylepnego oka. Najpierw przyklej ciałko jeża do kolorowej kartki, a następnie przyklej do niego „kolczaste” liście. Udekoruj wedle uznania i gotowe!

Jeż z liści

 

Śpiewające ptaszki z liści

To jedna z naszych ulubionych prac jesiennych z liści! Nie tylko ładnie wygląda, ale również jest bardzo prosta w wykonaniu! Potrzeba do niej jedynie kilku listków, najlepsze będą liście wiązu szypułkowego, ponieważ przypominają wyglądem ptaszki! Zacznij od narysowania kilku gałęzi, następnie narysuj nóżki ptaszków z pazurami i przyklej do nich listki tak, aby krótkie łodygi, czyli dzioby, były skierowane ku górze. Dorysuj mazakiem dolną część dziobów, doklej oczy i narysuj dookoła kolorowe nutki – teraz twoje jesienne ptaszki śpiewają!

Śpiewające ptaki z liści

 

Pani Jesień z liści

Pani Jesień jest naszą najbardziej elegancką pracą plastyczną z liści. Do jej wykonania potrzebujesz dużych, najlepiej czerwonych liści, następnie możesz albo narysować połowę swojej Pani Jesień, albo skorzystać z gotowego szablonu (np. z pliku szablonów poniżej). 

Pokoloruj Panią Jesień na jesienne kolory i dokończ jej suknię za pomocą kolorowych liści. 

Pani jesień z liści

 

Król Jesieni z liści

Po Pani Jesień Przyszła pora na króla jesieni – lwa z liści! Do jego wykonania będziesz potrzebować szablonu ciałka i pyszczka lwa (dostępne w pliku poniżej) oraz złotych liści np. klonu. Najpierw do kartki przyklej ciało lwa, następnie ułóż i przyklej grzywę lwa ze złotych liści i na koniec przyklej lwi pysk. Ozdób wedle uznania i gotowe!