Banner

Piękna i Niepodległa

BRAWO
Udało Ci się znaleźć pisankę!
0 /70
Dowiedz się więcej

Piękna i Niepodległa100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę

Z myślą o uczczeniu wyjątkowego wydarzenia jakim jest 100lecie odzyskania przez Polskę niepodległości Bałtowski Kompleks Turystyczny przygotował ofertę skierowaną dla grup szkolnych i przedszkolnych. Podczas zwiedzania najnowszej atrakcji "Polski w Miniaturze" tutejsi przewodnicy w przystępny sposób przedstawiają zawiłe losy naszego kraju, najważniejsze wydarzenia oraz postacie, które miały bezpośredni wpływ na sytuację polityczną, gospodarczą i społeczną ówczesnej Polski.  

"Polska w Miniaturze" to najnowsza atrakcja Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego. Na uformowanym na kształt Polski urokliwym terenie umieszczono 48 miniatur zamków i pałaców od piastowskich po pałace z końca XIX wieku. Eksponaty przedstawiają najpiękniejsze polskie zabytki z czasów ich świetności. Wykonane w skali 1:25 z niezwykłą dbałością o szczegóły, zostały umieszczone zgodnie z ich położeniem geograficznym.  Polska w Miniaturze to obiekt, który został stworzony z myślą o edukacji historycznej młodego pokolenia. Dzięki snutym przez przewodników opowieściom dzieci i młodzież mogą poznać najważniejsze wydarzenia z historii naszej Ojczyzny, usystematyzować swoją wiedzę, poznać władców Polski, zyskać zmysł historyczny a nawet nauczyć się rozróżniać podstawowe style architektoniczne. Najmłodsze grupy usłyszą niezwykłe legendy związane z każdym zamkiem i pałacem, dzięki czemu miniaturowe budowle ożyją, stając się doskonałym pretekstem do poznania dziejów Polski.

undefined

Lekcje z historii i nie tylko

Oferta Bałtowskiego Kompleksu dotyczy nie tylko zwiedzania "Polski w Miniaturze". Dzięki wykwalifikowanej kadrze każda grupa może skorzystać z bezpłatnej lekcji historii, która znajduje się w podstawie programowej szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz szkół średnich. Proponowane tematy w szkole podstawowej to:

  • Polskie legendy ukryte w zamkach.
  • Zamki i rycerze w średniowieczu. Uzbrojenie, obyczaje rycerskie, kodeks rycerski, turniej.
  • Style architektoniczne polskich zamków i pałaców.
  • Historia Zakonu krzyżackiego w Polsce.
  • Walka z “potopem” szwedzkim – rzecz o przeorze Augustynie Kordeckim, hetmanie Stefanie Czarnieckim i pokonaniu Szwedów.
  • Król, który “zastał Polskę drewnianą a zostawił murowaną” czyli o zamkach Kazimierza Wielkiego i innych jego osiągnięciach.
  • Złoty wiek kultury polskiej ostatnich Jagiellonów. Osiągnięcia architektury i sztuki na przykładzie wybranych zamków.
  • Życie codzienne w średniowiecznym zamku.
  • Początki Rzeczpospolitej Obojga Narodów czyli Unia Lubelska.

Więcej tematów znajduje się na stronie internetowej poświęconej ofercie - Piękna i Niepodległa.

null

Warsztaty kreatywne

Najmłodszych turystów czyli grupy przedszkolne zamiast lekcji historii mogą skorzystać z bezpłatnych warsztatów z paskiem kinetycznym. Podczas relaksującej, kreatywnej zabawy z piaskiem dzieci słuchają ciekawostek o najpiękniejszych zamkach i pałacach polskich.

 Przypomnijmy, że Bałtowski Kompleks Turystyczny to kilkanaście atrakcji w jednym miejscu. Bezpłatna lekcja historii nie jest jedynym bonusem - kupując Pakiet Przygoda otrzymujemy bezpłatne korzystanie z Parku Rozrywki bez limitu, bezpłatny seans w Kinie Emocji Cinema 5D oraz przejazdy rollercoasterem.

null

Bałtowski Kompleks Turystyczny
27-423 Bałtów 8a

undefined

tel. 41 26 414 20 (21)
rezerwacja.baltow@jurapark.pl
www.juraparkbaltow.pl
www.juraparkbaltow.pl/piekna-i-niepodlegla/


05 września 2018 Bałtowski Kompleks Turystyczny

Powiązane tematy