Wczesnoszkolni45-55 minut
Wczesnoszkolniklasy I-IV
WczesnoszkolniZapewniamy wszystkie materiały

Warsztaty robienia lasu w szkle "Las w słoiku"

Krótki wstęp na temat:
- Czym jest ekosystem?
- Jak dbać o rośliny domowe?
Praca dzieci polega na:
Samodzielnym wykonaniu lasu w szkle z dostępnych materiałów (każdy zestaw składa się ze szklanego wazonu o wysokości 20cm, drenażu z białego grysu, ziemi, roślin, dekoracji - sznurek, szyszki, suszona kora, skorupka kokosa, kolorowe kamienie) oraz roślin.

cena: Ustalana indywidualnieZapytaj o warsztaty

Opis

Las w szkle to mikroekosystem, którym cieszyć się możemy we własnym domu. Świetnie sprawdzi się również jako prezent świąteczny! Warsztaty z tworzenia lasu w szkle “Las w słoiku” to niecodzienna okazja do stworzenia przez dzieci własnego, niepowtarzalnego ekosystemu w szkle! To również świetna okazja, by zapoznać dzieci z tym, jak funkcjonuje jak w ogóle oraz jak dbać o domowe rośliny. W trakcie warsztatu dzieci dowiedzą się również czym jest i jak działa sam ekosystem.

Warsztaty odbywają się w grupach od 20 do 30 osób (1 klasa). Każdy uczestnik wykona i zabierze do domu jeden wykonany przez siebie las w szkle.

Naszą ofertę kierujemy do klas I-IV szkół podstawowych. Czas trwania jest zależny od poziomu klasy i ilości dzieci, zajęcia dla jednej grupy trwają w okolicy 45-55 minut.

Do wyboru będą trzy rodzaje lasów, które będą wykonywane podczas zajęć. Podczas warsztatów każdy uczeń otrzyma zestaw składający się ze szklanego wazonu o wysokości 20cm, drenażu z białego grysu, ziemi, roślin, dekoracji - sznurek, szyszki, suszona kora, skorupka kokosa, kolorowe kamienie) oraz roślin. Jedna grupa uczestników (klasa) wybiera i robi w trakcie warsztatu jeden z poniższych wzorów:

fitonia + hedera zdjęcie

1. Fitonia + hedera
Jako dekoracja jest mech, szyszki, skorupka kokosa i sznurek

aloes + fitonia zdjęcie

2. Aloes + fitonia
Jako dekoracja są żółte kamyczki + białe kamienie + sznurek

echeveria zdjęcie

3. Echeveria
Jako dekoracja są żółte kamyczki + białe kamienie + sznurek

Chcesz umówić termin?

Skontaktuj się z nami aby zarezerwować termin i poznać dokładną cenę. Napisz na warsztaty@wczesnoszkolni.pl, zadzwoń 577 264 229 lub wyślij formularz.

W chwili obecnej warsztaty prowadzimy na terenie województwa śląskiego. W przypadku pozostałych województw przeprowadzenie warsztatów jest możliwe tylko w przypadku pokrycia kosztów transportu.

Wczesnoszkolni

Formularz