Banner

Pory roku

BRAWO
Udało Ci się znaleźć pisankę!
0 /70
Dowiedz się więcej

Pory roku


Pory roku

 Na podsumowanie pór roku zaproponowałam dzieciakom grupową pracę plastyczną. Podział był bardzo prosty - utworzyłam 5 grup. Pierwsza miała za zadanie przedstawić WIOSNĘ, druga - LATO, trzecia - JESIEŃ, czwarta - ZIMĘ, a grupa ostatnia odpowiadała za nagłówek, czyli napisy. pory-roku-4

Co będze potrzebne
  • bibuła (duuużo bibuły)
  • kolorowe kartki A5
  • klej magic
  • koraliki
  • tektura falista

pory-roku-5

W zasadzie cała praca opierała się na wspólnym robieniu kuleczek z bibuły. Każda grupa dostała swój zestaw kolorów.

Wiosna - zieleń, róż, fiolet.
Lato - różne odcienie zieleni.
Jesień - pomarańcz, czerwień, brąz, żółć.
Zima - biel, niebieski.
Nagłówek - wszystkie możliwe kolory.

Aby mozolna praca paluchami była bardziej atrakcyjna dodałam każdej grupie trochę koralików w odpowiednich kolorach.

Pierwszym zadaniem uczniów było zrobienie jak najwięcej kuleczek z bibuły. Sami w grupach dzielili się, kto i za jaki kolor odpowiada. Gdy zgłaszali swoją gotowość, to dostawali do wycięcia i przyklejenia pień z tektury falistej. Nad pniem robili dużą plamę z magica (to nasz ulubiony klej, głównie ze względu na to, iż inne kleje nie są w stanie przykleić wszystkich dodatków, jakimi dysponujemy) i wspólnie kleili wszystkie kuleczki i koraliki.

pory-roku-7

Grupa piąta, robiła dokładnie to samo, co te wcześniejsze, tylko swoje kulki przyklejali na - wycięte już wcześniej z papieru - litery

pory-roku-6

Dużo pozytywnych wrażeń mam po tej pracy. Raz, że ładnie współpracowali i nikt się nie obijał, a dwa, że przepięknie to wygląda.
Jest jednak jeden minus - zajęło nam to całe 2 godziny lekcyjne. Głównie ze względu na wielkość - wszystkie arkusze są rozmiaru A5, mimo, iż na zdjęciach może nie widać :)  


03 października 2016 Marta

Powiązane tematy