Banner

Pomysł na ciekawego kwiatka w doniczce

Pomysł na ciekawego kwiatka w doniczce


Pomysł na ciekawego kwiatka w doniczce

Wielkimi krokami zbliża się Dzień Kobiet. Z racji, iż moje szcześciolatki bardzo chętnie wykonują każdą pracę plastyczną/techniczną, jaką im zaproponuję, postanowiłam nie zawieść ich pomysłem i na to święto. Szukając inspiracji w Internecie, znalazłam całkiem fajne pomysły, które postanowiłam urzeczywistnić – a przy okazji oczywiście sprawdzić ich trudność w wykonaniu.

Ostatecznie zdecydowałam się na „kwiatka w doniczce”. Wydaje mi się, że nie jest zbyt skomplikowany, aczkolwiek nie jest też łatwy. W nadzieji, że moje dzieci dadzą radę, zrobię go z nimi zaraz po feriach.

Co będzie potrzebne?

przed rozpoczęciem pracy zbierz wszystkie materiały!

  • bibuła prasowana,
  • kubeczek papierowy (ewentualnie styropianowy),
  • wata,
  • łyżka plastikowa,
  • farby/marker,
  • klej (ja używałam magica).
Sposób wykonania

Kolory dobierz według własnego uznania

Na samym początku proponuję pomalować doniczkę – według uznania. Najlepiej jest nie używać wody (w szczególności, jeśli zdecyowaliście się na kubek styropianowy), wtedy kolor jest intesywniejszy i lepiej kryje.

IMG_0375

Następnie, z odpowiednią siłą, ale i precyzją wbić łyżkę w górę styropianowego kubeczka. Gdy już to uczynimy, wyjmujemy ją i malujemy jej dół, który posłuży nam jako łodyga naszego kwiatka.

IMG_0381

Kolejny etap, to wycięcie płatków z bibuły. Najprościej jest złożyć bibułę kilka razy – pozwoli nam to jednym ruchem wyciąć kilka płatków naraz. Dodatkowo, takim sposobem mamy pewność, że wszystkie płatki są jednakowe (kształtem i wielkością).

IMG_0384

Układamy płatki tak, aby uformował nam się ładny kwiatek i przyklejamy je do łyżki (najlepiej jakimś mocniejszym klejem (ja użyłam magica). Na sam koniec, w formie wykończenia, do środka kwiatka przyklejamy kawałek waty, którą wcześniej należy uformować w kulkę.

kwiatek-w-doniczce

Nasz kwiatek w doniczce gotowy! Zachęcam do jego wykonania!


19 lutego 2016 Marta

Powiązane tematy