Banner

Kwiatek z kółek origami

Kwiatek z kółek origami


Kwiatek z kółek origami

Kwiatek z papierowych kółek origami

Dzisiaj pokażemy wam sposób na wykonanie kwiatków z papierowych kółek do origami. Ponieważ zbliża się Dzień Matki moje dzieci właśnie z okazji tego święta przygotowały kwiaty dla swoich mam :)

Co będzie potrzebne?

Przed rozpoczęciem pracy zgromadź wszystkie materiały! :)

  • Kolorowy papier
  • Wycinarka do kółek
  • Zielone druciki kreatywne
  • Dziurkacz
  • Klej
  • Nożyczki

kwiaty z kolek origami (4)

Sposób wykonania

Pierwszym etapem pracy jest przygotowanie odpowiednich kółek, z których zostanie wykonany kwiatek :) Do pracy użyłam czterech wymiarów. Robiąc wzór kwiatka w domu, do zrobienia kółek użyłam wycinarki. Nie polecam jej jednak do wycinania kółek dla całej klasy. W przypadku, gdy na jednego ucznia przypada ok. 15 kółek jest to bardzo czasochłonne i męczące. Swoim uczniom zamówiłam we wrześniu trzy zestawy kółek do origami i z tego pakietu dzisiaj korzystaliśmy. Jest to już chyba 3 praca, którą robiliśmy tą metodą, mam w klasie 24 uczniów, a kółek jest jeszcze całkiem sporo :) Polecam zamówić sobie kilka zestawów, ponieważ można zrobić naprawdę dużo ciekawych prac niskim kosztem :)

kwiaty z kolek origami (7)

Do przygotowania łodygi z listkiem wykorzystałam kreatywne druciki, w prosty sposób możemy uzyskać ciekawy efekt:

kwiaty z kolek origami (2)

Sklejamy ze sobą dwa kółka w taki sposób, aby stworzyć kieszonkę na naszą łodygę - drucik możemy również przykleić za pomocą kleju bezpośrednio do kółka :)

kwiaty z kolek origami (5)

Dzieci samodzielnie tworzyły również płatki, kółka wystarczy posmarować na jednym brzegu klejem i zwinąć w rulon. Do wykonania płatków proponuję użyć kółka o różnych kolorach

kwiaty z kolek origami (6) kwiatek z papierowych kolek (2) kwiatek z papierowych kolek (4)

Ostatnim etapem jest zaklejenie środka, w moich kwiatkach dzieci użyły wyciętych serduszek, które nakleiły na papierowe kółka :)

kwiatek z papierowych kolek (3)  kwiatek-z-papierowych-kolek-origami    

kwiatek z papierowych kolek (5)04 maja 2016 Marta 2 komentarze

Powiązane tematy

Komentarze

Alicja | 21 maja 2016 o 16:36 Odpowiedz
Witam, mam pytanie odnośnie średnicy tego większego i tych mniejszych kółek.<br /> Z góry dziękuję!
Maciek | 22 maja 2016 o 15:50
Witam ? średnica kółek które zostały użyte do wykonania środka to 8 cm i 7,2 cm (tutaj można użyć kółek o takim samym rozmiarze, na przykład 7 cm i 7 cm), płatki kwiatów mają średnicę 6 cm a kółko którego użyliśmy do naklejenia na nim serduszka ma 3 cm ?

Zostaw Komentarz