Banner

Ortografia

BRAWO
Udało Ci się znaleźć pisankę!
0 /70
Dowiedz się więcej

19 kwietnia 2021 20

DŻ, DŹ, czy DZ? Uzupełnij słowa

Tym razem ćwiczymy ortografię i dwuznaki: DŹ, DŻ i DZ. Zadanie polega na uzupełnieniu słów odpowiednim dwuznakiem :) Zapraszamy do wspólnej nauki - plik jest gotowy do wydruku!

Czytaj więcej

18 marca 2021 20

Kwiatki z literkami U i Ó

U czy Ó? Dzisiaj w dalszym ciągu utrwalamy ortografię! Bardzo łatwa karta pracy, polegająca na przepisaniu przez dzieci wyrazów w odpowiednie miejsca - zależnie od tego, jaka literka w nich występuje :)

Czytaj więcej

18 marca 2021 20

Kolorowanka ortograficzna - miś

Drodzy Nauczyciele! Przygotowaliśmy dla naszych uczniów coś specjalnego! Mamy nadzieję, że też skorzystacie z naszej nowej karty pracy :) Tym razem jest to urocza kolorowanka - ale nie zwykła! Dzieci podczas zabawy będą utrwalały przy okazji ortogr...

Czytaj więcej

18 marca 2021 20

Zadania z literką U i Ó

Ciąg dalszy ćwiczenia ortografii... tym razem utrwalamy wyrazy z U i Ó :) Uczniowie muszą podpisać obrazki, a następnie wipsać je jeszcze raz, w zależności od tego, czy w wyrazie występuje U czy Ó.

Czytaj więcej

18 marca 2021 20

Zawody kończące się na RZ

Ćwiczymy RZ w nazwach zawodów. Czy uczniowie zapamiętają tą zasadę? W zawodach kończących się na -ARZ zawsze piszemy RZ! :) Bardzo przyjemna karta pracy z ilustracjami do pokolorowania - zapraszamy!

Czytaj więcej

18 marca 2021 20

Ćwiczenia z RZ i Ż dla klasy pierwszej

Literka Ż czy dwuznak RZ? Rozróżnienie ich często jest dla pierwszoklasistów wyzwaniem! Mamy nadzieję, że nasze karty pracy ułatwią naukę ortografii i będą przyjemne również dla uczniów!  Zachęcamy do pobrania pliku PDF.

Czytaj więcej

19 stycznia 2021 20

Karty pracy z literką "Ć"

Tym razem ćwiczymy literkę "Ć"! Uczymy się ortografii w przyjemnej formie - łatwe zadania, rozsypanki wyrazowe, kolorowanki :) Nauka i zabawa gwarantowana!

Czytaj więcej

16 stycznia 2021 20

Zadania z "RZ" dla dzieci

Nie masz pomysłu na zajęcia z ortografii? Zapraszamy po nowe karty pracy do pobrania! Tym razem w pliku przygotowaliśmy ćwiczenia z dwuznakiem"RZ" - m.in. rozsypanki wyrazowe, kolorowanki i więcej :)

Czytaj więcej