Banner

Pozostałe

BRAWO
Udało Ci się znaleźć pisankę!
0 /70
Dowiedz się więcej

16 kwietnia 2021 20

Co mogę robić, by chronić planetę?

W Dzień Ziemi warto porozmawiać z uczniami na temat naszej planety oraz tego, jak możemy ją chronić. Zadanie polega na uważnym przeczytaniu zdań oraz zastanowieniu się, które z podanych stwierdzeń dzieci mogą spróbować wdrożyć do swojego życ...

Czytaj więcej

16 kwietnia 2021 20

Dzień Ziemi - jak chronić planetę?

Rozmawiamy dzis na temat ochrony naszej planety oraz ekologii. Zadanie polega na uważnym przeczytaniu zdań oraz pokolorowaniu na zielono stwierdzeń, które przyczyniają się do ochrony Ziemi.

Czytaj więcej

16 kwietnia 2021 20

Miasto czy rzeka?

Miasto, góry czy rzeka - wpisz nazwę w odpowiednim miejscu :) Przypomnimy sobie proste nazwy geograficzne i wpiszemy je w odpowiednie miejsca. Zapraszamy do wspólnej nauki!

Czytaj więcej

09 kwietnia 2021 20

Wiedza o parkach narodowych - prawda, czy fałsz?

Zbliża się Dzień Ziemi, a z tej okazji przygotowaliśym dla Was serię kart pracy o ochronie naszej planty :) Czy Wasi uczniowie mają podstawową wiedzę na temat parków narodowych? Warto to przećwiczyć! Zachęcamy do pobrania tej karty pracy!

Czytaj więcej

19 marca 2021 20

Nauka miesięcy z kolorowaniem

Przygotowaliśmy dla Was świetna kartę pracy z nauki miesięcy. Zadanie dla uczniów polega na wpisaniu w kratki po kolei wszystkich nazw miesięcy, a następnie pokolorowaniu ich zgodnie z instrukcjami.

Czytaj więcej

18 marca 2021 20

Pogoda i zjawiska atmosferyczne

Pogoda w kratkę... dlatego utrwalamy tym razem z uczniami zjawiska atmosferyczne :) Dziecu muszą rozpoznać0 porę roku według wyglądu drzew, a następnie dobrać odpowiednie ubrania do pory roku! Zapraszamy do wspólnej nauki.

Czytaj więcej

14 listopada 2016 10

Kalendarz pogody

Kalendarz pogody

Korzystając z okazji, iż przerabiam teraz z dziećmi tematy związane z pogodą, postanowiłam zachęcić ich do jej obserwacji. Zadaniem dzieci jest obserwacja wszystkich zjawisk atmosferycznych przez 7 dni. W tabeli tygodnoiwego kalendarza pogody muszą uzupe...

Czytaj więcej

21 września 2016 10

Tarcza z porami roku

Tarcza z porami roku

Pory roku i miesiące (wraz w liczbami rzymskimi) ćwiczyłam z moimi dziećmi już w tamtym roku. Dla utrwalenia jednak zrobiłam im tarczę, którą pokolorowaliśmy zgodnie z danymi miesiącami przypadającymi na każdą porę roku. (Tutaj umieściliśmy pomysł...

Czytaj więcej