Banner

Edukacja przyrodnicza

BRAWO
Udało Ci się znaleźć pisankę!
0 /70
Dowiedz się więcej

W tej kategorii znajdziesz karty pracy pozwalające poznać Układ Słoneczny, miesiące, pory roku oraz zjawiska pogodowe. W ciekawy i atrakcyjny sposób dzieci uczęszczające do klas pierwszych, drugich i trzecich będą mogły rozwijać swoje umiejętności, zainteresowania i zdobywać nowe wiadomości na temat otaczającego je świata. Przystępna forma ćwiczeń przyciągnie zainteresowanie uczniów i urozmaici szkolne zajęcia. To także doskonały sposób na utrwalanie przyswojonego materiału. Karty pracy wydrukujemy samodzielnie i rozdamy w trakcie lekcji lub polecimy rodzicom, którzy zachęcą dzieci do wspólnej nauki w domu. Ćwiczenia dopasowane są do wieku i możliwości, a także uwzględniają różne obszary tematyczne. Wzbogaciliśmy je kolorowankami kształtującymi takie zdolności jak staranność, znajomość kolorów i kształtów.

16 kwietnia 2021 20

Co mogę robić, by chronić planetę?

W Dzień Ziemi warto porozmawiać z uczniami na temat naszej planety oraz tego, jak możemy ją chronić. Zadanie polega na uważnym przeczytaniu zdań oraz zastanowieniu się, które z podanych stwierdzeń dzieci mogą spróbować wdrożyć do swojego życ...

Czytaj więcej

16 kwietnia 2021 20

Dzień Ziemi - jak chronić planetę?

Rozmawiamy dzis na temat ochrony naszej planety oraz ekologii. Zadanie polega na uważnym przeczytaniu zdań oraz pokolorowaniu na zielono stwierdzeń, które przyczyniają się do ochrony Ziemi.

Czytaj więcej

16 kwietnia 2021 20

O jakie zwierzę chodzi?

Dzisiaj publikujemy zadanie polegające na zapoznaniu się z opisem zwierzęcia oraz napisaniem jego nazwy w specjalnie przygotowanej liniaturze. Zapraszamy! :)  

Czytaj więcej

16 kwietnia 2021 20

Miasto czy rzeka?

Miasto, góry czy rzeka - wpisz nazwę w odpowiednim miejscu :) Przypomnimy sobie proste nazwy geograficzne i wpiszemy je w odpowiednie miejsca. Zapraszamy do wspólnej nauki!

Czytaj więcej

09 kwietnia 2021 20

Zaprowadź zwierzę do jego przysmaku!

Z okazji zbliżającego się Dnia Ziemi zwiększamy naszą wiedzę przyrodniczą i poznajemy również dzikie zwierzęta :) Zapraszamy do wspólnej nauki! Tym razem zwierzaki oraz ich przysmaki! Co jedzą te zwierzęta? Wiewiórka, sarma, niedźwied...

Czytaj więcej

09 kwietnia 2021 20

Gdzie mieszkam? Doprowadź zwierzę do jego domu!

Czy uczniowie odgadną, gdzie mieszkają te egzotyczne zwierzęta? Zadanie polega na doprowadzeniu alpaki, lwa, ośmiornicy i wielbłąda do miejsca ich zamieszkania! Czy będzie to dno oceanu, góry Ameryki Południowej, sawanna czy pustynia? Przekonaj się...

Czytaj więcej

09 kwietnia 2021 20

Gdzie mieszka dzięcioł, lis, koza i dzik?

Dzisiaj nasi Uczniowie będą zachwyceni, ponieważ będziemy uczyć się o... zwięrzętach! A konkretniej - poznajemy środowisko naturalne dzikich zwierząt. Czy dzieciaki rozpoznają gdzie mieszka dzięcioł, lis, górska kozica oraz dzik? Do wybor...

Czytaj więcej

09 kwietnia 2021 20

Zwierzęta i kontynenty - połącz je ze sobą!

Dzieci uwielbiają karty pracy ze zwierzętami - tym razem przedstawiamy Wam nosorożca, małpkę, koalę i nie tylko! Czy Wasi uczniowie będą wiedzieli, z jakiego kontynentu pochodzi dane zwierzę? To może być nie lada zagadk! Zachęcamy do sprawdzenia :)

Czytaj więcej

09 kwietnia 2021 20

Wiedza o parkach narodowych - prawda, czy fałsz?

Zbliża się Dzień Ziemi, a z tej okazji przygotowaliśym dla Was serię kart pracy o ochronie naszej planty :) Czy Wasi uczniowie mają podstawową wiedzę na temat parków narodowych? Warto to przećwiczyć! Zachęcamy do pobrania tej karty pracy!

Czytaj więcej