Banner

Piramida czytelnicza

Piramida czytelnicza


Piramida czytelnicza

Zabawa czytelnicza - piramida

Zapraszam do zapoznania się z następnym szablonem z serii "Zabawa czytelnicza"! :) Tym razem, dla urozmaicenia zabawy, możemy zachęcić dzieci do poświęcania większej ilości czasu na czytanie za pomocą piramidy. Zasada jest taka sama jak przy "Wieży czytelniczej", jeśli jeszcze jej nie znasz dokładny opis znajdziesz tutaj.

piramida-czytelnicza-2

Szablon cegiełek wydrukuj na kolorowym papierze aby osiągnąć lepsze efekt wizualny budowanej piramidy. Zaopatrz się też w linijkę i nóż do tapet aby szybciej uporać się z wycięciem większej ilości cegiełek ;) Na koniec dodam, że należy zwrócić uwagę, aby rodzice rzetelnie wypełniali dzienniczek czytelniczy. Wpisują tam datę oraz czas przez który dziecko czytało. Wzór dzienniczka można pobrać z tej strony :) 

Jakie nagrody otrzymują Wasze dzieci za skompletowanie wszystkich cegiełek?Piramida czytelnicza
Cegiełki do piramidy czytelniczej

10 marca 2016 Maciek 8 komentarzy

Powiązane tematy

Komentarze

Monika | 08 marca 2017 o 14:07 Odpowiedz
Fajnym pomysłem jest zamek czytelniczy, gdzie bedzie można wklejać cegiełki.
Maciek | 08 marca 2017 o 15:59
Pracujemy nad zamkiem ale wbrew pozorom jest to bardzo trudne zadanie ? Zachęcam do skorzystania z drzewka czytelniczego ? http://wczesnoszkolni.pl/2017/03/drzewko-czytelnicze/
Małgorzata | 26 lutego 2017 o 20:01 Odpowiedz
Świetnie, bardzo dziękuję i polecam Was koleżankom!
Małgorzata | 02 marca 2017 o 17:46
Witam, czy można liczyć dziś na jaką książeczkę czytelniczą, misia itp.? Będę niezmiernie wdzięczna, zależałoby mi na czymś, gdzie będzie można wklejać cegiełki. Z góry dziękuję.
Małgorzata | 24 lutego 2017 o 08:02 Odpowiedz
Witam, czy pojawi się coś nowego do wyklejania np. zamek czytelniczy albo książeczka. Prowadzę akcję czytania z cegiełkami od zeszłego roku, genialnie się sprawdza i wielu moich uczniów przeszło już wszystkie etapy od wieży, po kwiatek i mikołaja, do piramidy, dlatego pytam czy można liczyć na coś nowego? Pozdrawiam serdecznie i gratuluję pomysłu!
Maciek | 24 lutego 2017 o 09:19
Witam ? Oczywiście, że możemy przygotować nowy szablon do zabawy czytelniczej ? Postaramy się go opublikować w przyszłym tygodniu ?
The_pencil | 13 lutego 2017 o 20:00 Odpowiedz
Świetny pomysł. Moi uczniowie również codziennie czekają na kolejne cegiełki. Nagroda to książka do samodzielnego czytania z serii „Czytam sobie”.
agajotka | 26 września 2016 o 21:32 Odpowiedz
Pracuję już 27 rok, ale ciągle poszukuję nowych, ciekawych pomysłów na lekcje. Zabawę czytelniczą wprowadziłam w tym roku i przeszło to moje najśmielsze oczekiwania. Codziennie przed lekcjami czeka na mnie kolejka po cegiełki. Dzieci bardzo zaangażowały się w budowanie wieży, a rodzice są bardzo zadowoleni, bo wreszcie nie muszą namawiać swoich pociech, aby coś poczytały. Dziękuję za inspiracje.:)

Zostaw Komentarz