Banner

Wierszyki z tabliczką mnożenia

Wierszyki z tabliczką mnożenia


Wierszyki z tabliczką mnożenia

Ostatnio znalazłam całkiem fajne i wpadające w ucho rymowanki dotyczące mnożenia. Autorką jest pani Magdalena, która prowadzi bloga matematykainspirowane.blogspot.pl.

Co prawda moje dzieciaki - póki co -nie mają problemów z tabliczką mnożenia, ale jeśli pojawi się on przy trudniejszych działaniach, to na pewno je wykorzystam.

Dzisiaj udostępniamy w formie wklejki, ale osobiście myślę nad wydrukowaniem w większym formacie i powieszeniu w formie kolorowych chmurek na tablicy.

Plusem wklejki jest to, że dziecko samodzielnie musi obliczyć wynik danego działania, a potem może sprawdzić czy uzyskał rym. Na dole natomiast jest mini kolorowanka.Wierszyk z mnożenia

22 lutego 2017 Marta 2 komentarze

Powiązane tematy

Komentarze

Edyta | 04 czerwca 2017 o 12:02 Odpowiedz
chochlik reniery:) a powinno być renifery
Opcje | 01 marca 2017 o 19:24 Odpowiedz
A ja się z dzieckiem uczyłam za pomocą tworzenia historyjek. Jeśli razem z dzieckiem nadacie cyfrom konkretny wygląd (np. 2 to kaczka, 8 to bałwan itd.), w łatwy sposób będzie można je sobie wyobrazić. A stąd już prosta droga do budowania historii, np. cztery drużyny bałwanków grają w piłkę (4 x 2), a przygląda im się zachwycony kaczor (3 = oczy, 2 = kaczor, wynik to 32). Polecam, bo fajna przy tym zabawa ?<br /> <span class="cluv">Opcje ostatnio opublikował…<a class="69d3d67fa4 812" rel="nofollow" href="http://www.opcje24h.pl/27-latek-zebral-10-mln-usd-na-niezwykly-fundusz-inwestycyjny/">27-latek zebrał 10 mln USD na niezwykły fundusz inwestycyjny</a><span class="heart_tip_box"><img class="heart_tip u 812" alt="My Profile" style="border:0" width="16" height="14" src="http://wczesnoszkolni.pl/wp-content/plugins/commentluv/images/littleheart.gif"/></span></span>

Zostaw Komentarz