Banner

Powtórka z nazw miesięcy i znaków rzymskich w grupach

Powtórka z nazw miesięcy i znaków rzymskich w grupach


Powtórka z nazw miesięcy i znaków rzymskich w grupach

Po kilku nieudanych (przynajmniej w moim odczuciu nieudanych) pracach w grupach w tamtym roku, przyjęłam sobie za punkt honoru, że w tym roku nauczę ich współpracować. Zasadniczo klasa jest bardzo zgrana i uczniowie chętnie sobie we wszystkie pomagają. Praca w parach wychodzi im znakomicie. Problem pojawia się, kiedy pracują w 4-5 osób, gdzie na jedną grupkę przypada około 3 dominantów, z których każdy chce innymi kierować i wyznaczać zakres obowiązków.

Moje ambicje, aby zrobili wspólnie jak najwięcej zadań jednocześnie (każdy robi co innego) im zdecydowanie nie pomagały, więc postanowiłam przechodzić do następnego zadania dopiero wtedy, gdy mają ukończone poprzednie.

Kilka dni temu ćwiczyliśmy w grupach uporządkowywanie miesięcy wraz ze znakami rzymskimi w odpowiedniej kolejności. Rok temu robiliśmy dokładnie to samo, tylko samodzielnie, więc była to zwykła powtórka na czas z nagrodami (tak, daję dzieciom nagrody!).

liczby-rzymskie-i-miesiace-4

liczby-rzymskie-i-miesiace-3

liczby-rzymskie-i-miesiace-2

Podzieliłam klasę na 6 zespołów. Każda grupa dostała kopertę, a w niej wycięte elementy. W zasadzie nie musiałam tłumaczyć, co mają robić, ponieważ jak tylko wysypali zawartość kopert, to już doskonale wiedzieli o co chodzi. Jeśli jednak nie robiliście jeszcze podobnych rzeczy, to można ten szablon potraktować jako wprowadzenie do tematu.

liczby-rzymskie-i-miesiace-5Szablon miesięcy

21 września 2016 Marta 1 komentarz

Powiązane tematy

Komentarze

Ilona Radek | 07 listopada 2016 o 20:27 Odpowiedz
Dziękuję bardzo. Dzisiaj wykorzystałam dodając numerację arabską.<br /> Pozdrawiam – Ilona Radek

Zostaw Komentarz