Banner

Bingo matematyczne!

Bingo matematyczne!


Bingo matematyczne!

 

Znacie bingo matematyczne? Pomysł na taką grę podsunęła nam Pani Marta Palczewska :) Jest to gra o bardzo prostych zasadach które możemy modyfikować w dowolny sposób :) Zasada gry jest dokładnie taka sama jak w przypadku zwykłego bingo, ale z tą różnicą, że zamiast liczby podajemy działanie matematyczne :) Przygotowane szablony zawierają 24 różne plansze na których dzieci będą zaznaczać wyniki oraz 115 równań matematycznych w zakresie dodawania i odejmowania do 30.

Jak grać?

W pierwszej kolejności musimy wyciąć wszystkie karty do gry oraz działania matematyczne. W przypadku równań proponuję złożyć je na pół i umieścić w woreczku lub większym pojemniku, z którego będziemy losować. Do losowania możemy wybrać dziecko lub samemu czytać działania. Musimy również rozdać dzieciakom szablony, na których będą zaznaczać odpowiednie cyfry.

Osoba losująca działanie czyta zapisane na karteczce równanie - pozostali wykonują obliczenia i jeśli mają cyfrę spełniającą równanie na swojej karcie zaznaczają ją kolorowym długopisem. Wygrywa ta osoba, która jako pierwsza skompletuje szereg cyfr w pionie lub poziomie :) Działania
Szablon kart bingo nr 1
Szablon kart bingo nr 2
Szablon kart bingo nr 3
Szablon kart bingo nr 4

08 maja 2016 Maciek 4 komentarze

Powiązane tematy

Komentarze

Jagoda Nicpoń | 14 stycznia 2019 o 22:50 Odpowiedz
Witam, dla której klasy jest przeznaczona ta gra?
Małgorzata | 15 kwietnia 2018 o 18:07 Odpowiedz
Świetne. Dziękuje za inspiracje. Małgorzata
Małgorzata | 17 marca 2017 o 10:09 Odpowiedz
Czy jest możliwość zrobienia Bingo z mnożeniem do 30? Z góry dziękuję i pozdrawiam
iwo3 | 09 maja 2016 o 19:06 Odpowiedz
Super, dziękuję za szablony.

Zostaw Komentarz