Skończyłem! Co mogę teraz zrobić?

Skończyłem! Co mogę teraz zrobić?

To ostatnio bardzo popularny sposób na zajęcie zdolniejszych uczniów, gdy reszta jeszcze pracuje. Przygotowaliśmy parę kart pracy, które przydadzą się jeśli stosujecie ten sposób albo dopiero planujecie go wprowadzić.

Na sam początek może wytłumaczę ideę tego przedsięwzięcia dla osób, które się z tym jeszcze nie spotkały. Generalnie chodzi o to, że organizujemy w klasie miejsce, z którego dzieci mogą sobie zabrać dodatkowe zadania, kiedy wyrobili się wcześniej z materiałem.  Jest to o tyle dobre rozwiązanie, że dzieciaki nie dość, że się nie nudzą, to jeszcze poszerzają swoją wiedzę. Jeśli macie klasę, która pracuje w nierównym tempie albo dużo dzieci jest ambitnych, to koniecznie wypróbujcie 🙂

Warto jest podzielić karty tematycznie, żeby dzieci miały wybór jaki typ zadania chcą rozwiązać. My podzieliliśmy je na:

Wszystkie są dostępne w nowym dziale, który zamieściliśmy na stronie: Karty pracy. Będziemy je oczywiście jeszcze rozbudowywać, bo to dopiero nasze początki w tym temacie 🙂

Pomysł podchwyciliśmy od Pani Aleksandry Łoszczuk, autorki bloga Kreatywny świat edukacji oraz Pani Teresy Bartosiewicz – serdecznie dziękujemy za inspiracje!

Wypróbowaliśmy i teraz się dzielimy 🙂

Karty pracy

 

2 komentarze

  • Super, że ktoś myśli o tych dzieciach, które pracują szybciej i efektywniej. Ja u siebie w klasie kupiłam zestaw książeczek z dodatkowymi zadaniami (za parę złoty można je kupić w internetowych księgarniach) i każe nosić je uczniom w tornistrze (ciężar zeszytu). Kto skończy wcześniej wyciąga sobie i robi zadania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge