Narzędzia terapeutyczne dla dzieci z SPE

Wszystkie materiały publikowane do tej pory na naszym blogu były przewidziane  dla dzieci bez specjalnych potrzeb edukacyjnych. Jednak w dzisiejszych czasach jest wiele przypadków, które tego wymagają. Dzieci te zazwyczaj mają utrudniony start w edukacji. Mają też o wiele mniej możliwości niż ich rówieśnicy.

Miałam ostatnio okazje zapoznać się z platformą www.DrOmnibus.com, która powstała właśnie dla dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Kierowana jest ona zarówno do nauczycieli, terapeutów jak i rodziców. Jest to zbiór innowacyjnych rozwiązań edukacyjnych i terapeutycznych. Jest narzędziem, które pozwala diagnozować poziom umiejętności dziecka, a co za tym idzie –  dopasować odpowiednie zadania do jego wiedzy.

Platforma dysponuje :

  • ponad 5000 zadaniami, dzięki którym dziecko ćwiczy cyfry, owoce, kolory, kształty, warzywa, zwierzęta, części ciała, zawody czy emocje.
  • systemem nagród opartym o tabliczkę żetonową z atrakcyjnymi grami-nagrodami.
  • raportami po każdych zajęciach oraz statystykami porównawczymi.
  • organizerem dla opiekuna wraz z komunikatorem.
  • scenariuszami zajęć oraz dodatkowe materiały edukacyjne.

Platforma DrOmnibus jest miejscem, gdzie dziecko nie tylko w ciekawy sposób zdobywa nowe umiejętności i je utrwala, ale także świetnie się bawi.

Jest również bardzo pomocnym narzędziem dla terapeutów, którzy mogą stworzyć osobne konta dla każdego swojego podopiecznego i analizować ich wyniki. Natomiast rodzice za pomocą aplikacji mogą kontrolować postępy, jakie wykonało ich dziecko.

Kolorowa grafika i różnorodność zadań zdecydowanie zachęcają do podejmowania działań.

Dostępna jest także wersja na tablety, co przede wszystkim przyda się rodzicom, gdyż dziecko będzie mogło korzystać z ciekawych zadań w zasadzie w każdym miejscu, nawet w podróży 🙂

Platformę tworzą specjaliści z wieloletnim stażem w edukacji, terapii a także w nowinkach technologicznych. Ich podstawowym celem jest stworzenie każdemu dziecku równego startu w edukacji, niezależnie od tego z jakimi ograniczeniami się ono zmaga.

Jeśli macie, drodzy nauczyciele, w swojej klasie dziecko ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, to polecam zapoznać się z platformą DrOmnibus. Może okaże się pomocnym narzędziem w waszej pracy 🙂 Narzędzie można wypróbować bezpłatnie przez 14 dni, korzystając z formularza rejestracji: dromnibus.com

Napisane przez
Więcej od Maciek

Ja mam, kto ma? Mnożenie do 30!

Ja mam, kto ma? Ponieważ otrzymujemy dużo wiadomości dotyczących serii „Ja mam,...
Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge