Kolejna część zabawy czytelniczej

W pierwszej klasie wprowadziłam swoim uczniom wieżę czytelniczą, która potem została przerobiona na piramidę i bukiet czytelniczy. Zabawa cieszyła się dużym zainteresowaniem – stąd też tak wiele wersji.  Zdobywanie kolejnych cegiełek motywowało dzieciaki do samodzielnego, regularnego czytania w domu. Wielu rodziców zgłaszało mi, że teraz to nie oni – dorośli- pilnują dzieci, aby czytały, a dzieci pilnują ich, aby im podpisali 🙂  Dla tych, co nie wiedzą o czym piszę – więcej informacji TUTAJ.
Stworzyliśmy dalszą część zabawy czytelniczej. Z racji, iż dzieciaki są już trochę starsze, to tym razem zbieramy naklejki nie za 15 minut przeczytanego tekstu, a za każdą przeczytaną książkę.  Osobiście będę nagradzać też za samodzielne przeczytanie lektury, ponieważ mam ze swoimi uczniami umowę, iż czytają je samodzielnie.

Zestaw składa się z wklejki, którą dzieci mogą wkleić do zeszytu. Na niej będą gromadzić naklejki za przeczytane książki. Można także stworzyć dzienniczek, jeśli czujecie taką potrzebę, aczkolwiek ja nie będę aktualnie z niego korzystać, więc po prostu go nie przygotowaliśmy 😉

Mam nadzieję, że dzięki temu jeszcze bardziej wzrośnie zainteresowanie dzieci książkami z biblioteki szkolnej i że coraz częściej będą tam przychodzić nie tylko po lekturę 🙂

Pliki do pobrania

 

1 Komentarz

  • Wprowadziłam w klasie drugiej piramidę i wieże czytelniczą. Na początku było różnie, jedni chętnie czytali, inni potrzebowali trochę czasu. Obecnie cała klasa z ogromnym zaangażowanie czyta książki, domaga się wklejania kostek, sami przypominają rodzicom o wpisywaniu i mi o wklejaniu cegiełek. Rewelacyjna metoda! Polecam!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge