Wierszyki z tabliczką mnożenia

Ostatnio znalazłam całkiem fajne i wpadające w ucho rymowanki dotyczące mnożenia. Autorką jest pani Magdalena, która prowadzi bloga matematykainspirowane.blogspot.pl.

Co prawda moje dzieciaki – póki co -nie mają problemów z tabliczką mnożenia, ale jeśli pojawi się on przy trudniejszych działaniach, to na pewno je wykorzystam.

Dzisiaj udostępniamy w formie wklejki, ale osobiście myślę nad wydrukowaniem w większym formacie i powieszeniu w formie kolorowych chmurek na tablicy.

Plusem wklejki jest to, że dziecko samodzielnie musi obliczyć wynik danego działania, a potem może sprawdzić czy uzyskał rym.  Na dole natomiast jest mini kolorowanka.

Pliki do pobrania

2 komentarze

  • A ja się z dzieckiem uczyłam za pomocą tworzenia historyjek. Jeśli razem z dzieckiem nadacie cyfrom konkretny wygląd (np. 2 to kaczka, 8 to bałwan itd.), w łatwy sposób będzie można je sobie wyobrazić. A stąd już prosta droga do budowania historii, np. cztery drużyny bałwanków grają w piłkę (4 x 2), a przygląda im się zachwycony kaczor (3 = oczy, 2 = kaczor, wynik to 32). Polecam, bo fajna przy tym zabawa 🙂
    Opcje ostatnio opublikował…27-latek zebrał 10 mln USD na niezwykły fundusz inwestycyjnyMy Profile

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge