Walka o 6 latków w szkołach trwa!

Wiele samorządów w miastach stara się przekonać rodziców aby posłali swoje 6-letnie dzieci do pierwszej klasy szkoły podstawowej. Z tego powodu w szkołach są organizowane dni otwarte dla maluchów a rodzice przyszłych uczniów są zapraszani na spotkania integracyjne. W dziedzinie zachęcania wcześniejszej edukacji wśród dzieci 6-letnich pierwsze miejsce ma natomiast Sosnowiec! Każde dziecko które w wieku 6 lat pójdzie do szkoły dostanie 500zł w formie wyprawki.

Na taki pomysł wpadł jeden z sosnowieckich radnych. Rodzice będą mogli przeznaczyć kwotę 500zł którą otrzymają między innymi na wyposażenie dziecka w przybory szkolne.

– Zachęcamy rodziców, aby dzieci które właśnie odbywają roczne przygotowanie przedszkolne kontynuowały edukację w szkołach. Informacje, jakie spływają do nas na bieżąco od dyrektorów sosnowieckich szkół pokazują, że sześciolatki, które w ubiegłym roku rozpoczęły edukację radzą sobie doskonale – mówi Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Prezydentowi Sosnowca wyraża swoje poparcie pełnomocnik ds. edukacji Zbigniew Byszewski. Uważa, że szkoły są bardzo dobrze przygotowane do przyjęcia 6-latków a przedszkola bez mniejszego problemu znajdą miejsce dla nowej grupy 3-latków.

Co w przypadku 7-latków? Rodzice tych dzieci również nie zostaną pokrzywdzeni. Planowana pomoc w wysokości 500zł zostanie przekazana wszystkim uczniom zaczynającym swoją edukację w szkole.

Sosnowiec nie jest jedynym miastem które chce wspomóc finansowo rodziców posyłających sześciolatków do szkoły. Podobny pomysł powstał w Opolu. Gwarantują 1000zł dla każdego 6-latka który we wrześniu rozpocznie swoją przygodę z nauką. Projekt ten niestety nie uwzględnia dzieci w wieku 7 lat.

Pieniądze nie są jednak jedynym argumentem radnych. Szkoły oferują dodatkowe zajęcia edukacyjne, pomoc psychologa lub innego pedagoga czy opiekę w czasie ferii szkolnych.

Sześciolatek lepiej się uczy, lepiej adaptuje. W późniejszym czasie osiągają lepsze wyniki w nauce- mówi Arkadiusz Wiśniewski, Prezydent Miasta Opola.

Nasuwa się pytanie: czy pieniądze skuszą rodziców aby posłać maluchy do szkoły, skoro nie ma na ich już tego obowiązku?

Napisane przez
Więcej od Maciek

Drzewko czytelnicze

Cześć! Ponieważ dostajemy bardzo dużo pytań o nowe odmiany zabawy czytelniczej przygotowałem dzisiaj...
Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge