Walka o 6 latków w szkołach trwa!

Wiele samorządów w miastach stara się przekonać rodziców aby posłali swoje 6-letnie dzieci do pierwszej klasy szkoły podstawowej. Z tego powodu w szkołach są organizowane dni otwarte dla maluchów a rodzice przyszłych uczniów są zapraszani na spotkania integracyjne. W dziedzinie zachęcania wcześniejszej edukacji wśród dzieci 6-letnich pierwsze miejsce ma natomiast Sosnowiec! Każde dziecko które w wieku 6 lat pójdzie do szkoły dostanie 500zł w formie wyprawki.

Na taki pomysł wpadł jeden z sosnowieckich radnych. Rodzice będą mogli przeznaczyć kwotę 500zł którą otrzymają między innymi na wyposażenie dziecka w przybory szkolne.

– Zachęcamy rodziców, aby dzieci które właśnie odbywają roczne przygotowanie przedszkolne kontynuowały edukację w szkołach. Informacje, jakie spływają do nas na bieżąco od dyrektorów sosnowieckich szkół pokazują, że sześciolatki, które w ubiegłym roku rozpoczęły edukację radzą sobie doskonale – mówi Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Prezydentowi Sosnowca wyraża swoje poparcie pełnomocnik ds. edukacji Zbigniew Byszewski. Uważa, że szkoły są bardzo dobrze przygotowane do przyjęcia 6-latków a przedszkola bez mniejszego problemu znajdą miejsce dla nowej grupy 3-latków.

Co w przypadku 7-latków? Rodzice tych dzieci również nie zostaną pokrzywdzeni. Planowana pomoc w wysokości 500zł zostanie przekazana wszystkim uczniom zaczynającym swoją edukację w szkole.

Sosnowiec nie jest jedynym miastem które chce wspomóc finansowo rodziców posyłających sześciolatków do szkoły. Podobny pomysł powstał w Opolu. Gwarantują 1000zł dla każdego 6-latka który we wrześniu rozpocznie swoją przygodę z nauką. Projekt ten niestety nie uwzględnia dzieci w wieku 7 lat.

Pieniądze nie są jednak jedynym argumentem radnych. Szkoły oferują dodatkowe zajęcia edukacyjne, pomoc psychologa lub innego pedagoga czy opiekę w czasie ferii szkolnych.

Sześciolatek lepiej się uczy, lepiej adaptuje. W późniejszym czasie osiągają lepsze wyniki w nauce- mówi Arkadiusz Wiśniewski, Prezydent Miasta Opola.

Nasuwa się pytanie: czy pieniądze skuszą rodziców aby posłać maluchy do szkoły, skoro nie ma na ich już tego obowiązku?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge